« میهمان» گرامی، خوش آمدید ورود کاربران
 |
 
 
اخبار نمایشگاهی
عنوان: مهندس ماهوتی مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز پایدارتر و قدرتمند تر از نمایشگاه تهران

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز گفت: نمایشگاه تبریز از نمایشگاه کتاب تهران نیز قوی‌تر است اما در ظاهر نمایشگاه تهران را قوی نشان می‌دهیم!

مهندس ماهوتی در آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی تبریز اظهارکرد: نمایشگاه تبریز در سال ۷۳ در محل دائمی خود افتتاح شد، این نمایشگاه توسط ۴۱۰ سهام دار بخش خصوصی و بدون اینکه دیناری سود از آن توقع داشته باشند، نسبت به راه‌اندازی آن اقدام کردند.

 

وی با بیان اینکه ۵۰ هزار مترمربع برای نمایشگاه‌های استان در این نمایشگاه درنظر گرفته شده است، بیان کرد: نمایشگاه بین‌المللی تبریز بین ۳۲ نمایشگاه بزرگ کشور نشان اول لیاقت، رتبه الف و ممتاز را کسب کرده و در بخش برگزاری نمایشگاه در کشور نیز مقام اول را دارد.

 

ماهوتی با بیان اینکه سالانه بیش از ۶۰ نمایشگاه در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا می‌شود، یادآور شد: ۳۵ مورد این نمایشگاه بین‌المللی است، برنامه نمایشگاه بین‌المللی تبریز با زمان دقیق تا ۱۰ آینده اعلام شده که در کشور بی‌نظیر است و تنها نمایشگاهی است که این برنامه مدون و منسجم را دارد.

 

وی با اشاره بر اینکه سال گذشته ۷۸۰ هزار نفر از نمایشگاه کتاب تبریز بازدید کردند، خاطرنشان کرد: این موارد نشان دهنده‌ی فرهنگ بالای مردم آذربایجان و اهمیت کتاب خوانی در این خطه است.

وی ادامه داد: متاسفانه زمان برگزاری نمایشگاه کتاب و زمانیکه می خواهیم این رویداد فرهنگی را شروع کنیم، از اداره کل ارشاد گرفته تا نمایشگاه خودمان را به آب و آتش می‌زنیم اما با درهای بسته روبه‌رو می‌شویم! در حالی که برای نمایشگاه کتاب تهران ۲۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود! ۱۰۰۰ ناشر در تبریز داریم چرا باید وضعیت اینگونه باشد؟

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی تبریز افزود: در تمامی دوره‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز تاکید کرده‌ام که آیا ایران فقط تهران است؟ کتابخانه‌های ما بیش از کتابخانه‌های تهران است، پس چرا باید با اینگونه بی مهری‌ها مواجه باشیم! ما از معاون وزیر تقاضای عنایت ویژه‌ای در این راستا داریم.

 
اخبار
افتتاحیه
گزارش نمایشگاهی
همایش ها و سمینار
قوانین و مقررات
مشارکت کنندگان
مجریان نمایشگاهی
پیمانکاران مورد تایید
اطلاعات مشارکت کنندگان
بولتن نمایشگاهی
گردشگری
آثار تاریخی
هتل ها
مراکز گردشگری
مشخصات اقلیمی
پیوند ها
ufi
BIE
ایران اکسپو
وزارت بازرگانی
نمایشگاه تهران
نمایشگاه مشهد
نمایشگاه اصفهان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نمایشگاه بین المللی تبریز می باشد.